"Enter"a basıp içeriğe geçin

Türkiye Kayak Merkezleri Nelerdir? | Detaylı Açıklamalar

Türkiye Kayak Merkezleri

Her ne kadar tatil denildiği zaman aklınıza yaz ayları ve etkinlikleri gelse de, kış aylarına özel olarak düzenlenen bazı etkinlikler de kış sezonu için turizmi hareketlendirmektedir. Bunlara kış sporları arasında yer alan kayak etkinliklerini örnek verebiliriz. Türkiye’de düzenlenen kış tatillerinin adresi olan ve kayak yapılan merkezleri daha yakından tanımanız için sizlere bazı tavsiyelerde bulunacağız. Kayak malzemeleriniz hazırsa geriye nereye gideceğiniz kalmaktadır, şimdi gelin birlikte göz atalım.

Türkiye’de hangi ilde kayak veya snowboard gibi sporların yapılabileceğini merak edenler için listede yer alan önemli merkezleri paylaşıyoruz.

  • Kocaeli / Kartepe

Manzarasıyla büyüleyen bir konumda bulunan Kocaeli/Kartepe kayak merkezi, özellikle İstanbul’a yakın olması sayesinde pek çok turistin uğrak adresi arasındadır. İstanbul’dan hafta sonu kaçamağı için harika bir fırsata sahip olmak isteyenlerin alternatifleri arasında yer almaktadır. Farklı zorluk dereceleri bulunan kayak pistlerini toplamda 4 adet bulabileceğiniz bir alandır.

  • Bursa / Uludağ

Herkesin dilinde olan en popüler kayak merkezi ise geçmişten günümüze kadar halen Bursa / Uludağ olarak kalmıştır. Bursa kent merkezinde bulunan tarihi alanları gezme fırsatını yakalarken, diğer yandan ise Uludağ’da kayak zevkini yaşayabileceğinizi aktarmaktayız.

turkiye kayak merkezleri nelerdir
turkiye kayak merkezleri nelerdir
  • Bolu / Kartal Kaya

Köroğlu Dağları’nın zirvesinde yer alan toplamda 25 pistte kayak keyfini yaşayabilirsiniz. Kar kalınlığının 3 metreyi aştığı bu alan Bolu’ya yaklaşık 50 km uzaklıktadır.

  • Kayseri / Erciyes

Diğer bir ünlü kayak merkezi ise Kayseri’de bulunmaktadır. Kayseri Erciyes kayak merkezine Kayseri Havalimanından 25 km’lik bir yolculuğun sonrasında ulaşılmaktadır.

  • Kars / Sarıkamış

Nadir görülen kristal kar özelliğine sahip olan sayılı adreslerden birisi Kars / Sarıkamış, kayak yapmak isteyenler için ideal adreslerden birisidir.

  • Erzurum / Palandöken

Dünyadaki en uzun ve dik pistler Erzurum Palandöken kayak merkezlerine aittir. Erzurum’u keşfetmek isteyenlerin tarihi ve turistik amaçlarla yapacakları gezilerine farklı heyecanları katmalarını sağlamaktadır.

  • Isparta / Davraz

Kayak sporuyla yakından ilgilenenlerin, Eğirdir Gölü manzarasıyla birlikte bu keyfi yaşamak istediklerinde ziyaret edebilecekleri alanlardan birisidir. Toplamda 12 adet pistin bulunduğu merkezin toplam uzunluğu ise 23 km’yi bulmaktadır.

Bunlar dışında Antalya Saklıkent, Kastamonu Ilgaz, Sivas Yıldızdağı, Erzincan Ergan gibi merkezlerde kayak yapabileceğinizi aktarıyoruz. Keyifli ve eğlenceli dakikaları yaşamak için kış aylarında bu merkezleri ziyaret etmenizi öneriyoruz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir